Česká mše vánoční Hej, mistře Jakuba Jana Ryby

Česká mše vánočníČeská mše vánoční Hej, mistře v podání zpěváků a hudebníků z Rožmitála a okolí zazní tradičně na Štědrý den v kostele Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále, na svátek sv. Štěpána v 17 hodin v městském kostele sv. Jana Nepomuckého a na Nový rok v kostele sv. Maří Magdalény v Bohutíně.

Datum konání: 24. 12. 2018 - 1. 1. 2019 začátek od 22:00

Místo konání: -, -

Typ akce: církevní

Organizátor: Neuvedeno

Doba trvání: 8.1 dní

Česká mše vánočníPřijměte pozvání na provedení České mše vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Ryby v podání zpěváků a hudebníků z Rožmitála a okolí, která letos zazní tradičně 24. prosince ve 22 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále. Česká mše vánoční zde zaznívá jako doprovod půlnoční bohoslužby, k níž byla samotným Jakubem Janem Rybou zkomponována v roce 1796. Je prováděna na autentickém kůru starorožmitálského kostela, na původních varhanách, na něž autor jako zdejší regenschori hrával v létech 1788–1815. Na svátek sv. Štěpána v 17 hodin zazní Rybova Česká mše vánoční "Hej, mistře" v městském kostele sv. Jana Nepomuckého v Rožmitále beze mše svaté jako duchovní koncert se zpěvem koled na závěr. Na Nový rok bude provedena při mši svaté o slavnosti Matky Boží Panny Marie ve 14 hodin v kostele sv. Maří Magdalény v Bohutíně, na půli cesty mezi Rožmitálem a Příbramí.

Vytvořeno: 19. 11. 2018
Poslední aktualizace: 19. 11. 2018 13:58