Česká mše vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Ryby

Kdy: 24. 12. 2021 22:00

Kde: -

Česká mše vánoční "Hej, mistře"

Česká mše vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Ryby v podání zpěváků a hudebníků z Rožmitála a okolí zazní 24. prosince v kostele Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále, dále 26. prosince v kostele sv. Jana Nepomuckého na rožmitálském náměstí a také 1. ledna v bohutínském kostele.

Typ akce: ostatní (akce pro celou rodinu)

Česká mše vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Ryby v podání zpěváků a hudebníků z Rožmitála a okolí zazní 24. prosince ve 22 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále při mši svaté o vigilii slavnosti Narození Páně, která je každoročně obětována za Jakuba Jana Rybu a jeho rodinu. Česká mše vánoční zde zaznívá jako doprovod půlnoční bohoslužby, k níž byla samotným Jakubem Janem Rybou v roce 1796 zkomponována. Je prováděna na autentickém kůru starorožmitálského kostela, na původních varhanách, na něž autor jako zdejší regenschori hrával v létech 1788–1815. Na svátek sv. Štěpána 26. prosince zazní Česká mše vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Rybyv 17 hodin v městském kostele sv. Jana Nepomuckého v Rožmitále beze mše svaté jako duchovní koncert se zpěvem koled na závěr. Na Nový rok zazní také při mši svaté o slavnosti Matky Boží Panny Marie ve 14 hodin v kostele sv. Maří Magdalény v Bohutíně.

-, -

Neuvedeno
Datum vložení: 18. 11. 2021 15:39
Datum poslední aktualizace: 18. 11. 2021 15:43

Dne 9.10.2019 bylo zhotoviteli stavby Vranovice – kanalizace a vodovod předáno staveniště. Nyní dochází k vytyčování sítí, 4.11.2019 začne samotná realizace stavby. Občané budou realizační firmou předem kontaktování a obeznámeni s pracemi před jejich nemovitostí. Žádáme občany, aby parkovali na vlastních pozemcích a prosíme o shovívavost.

Harmonogram prací ze 4.3.2021

Nabídka šachet

Nabídka materiálu

Smlouva o připojení na kanalizaci