Na rožmitálském vlakovém nádraží bude Legiovlak

Kdy: 21. 5. 2024 8:00 – 26. 5. 2024 19:00

Kde: Vlakové nádraží v Rožmitále p. Tř.

Na rožmitálském vlakovém nádraží bude Legiovlak

Československá obec legionářská zavítá se svým Legiovlakem v květnu na rožmitálské vlakové nádraží. Legiovlak tu bude od 21. do 26. května.

Typ akce: historické akce (ostatní)

Československá obec legionářská zavítá se svým Legiovlakem v květnu na rožmitálské vlakové nádraží. „Letos to bude již desátý rok, co s naším pojízdným muzeem Legiovlak brázdíme koleje naší republiky, abychom připomenuli zásadní historické zásluhy československých legionářů na vzniku našeho státu,“ uvedl předseda Československé obce legionářské Pavel Budínský.

Legiovlak bude na rožmitálském nádraží od 21. do 26. května a bude bezplatně přístupný všem zájemcům z řad široké veřejnosti. Otevřeno bude ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin. Školy mají možnost rezervovat si komentované prohlídky pro žáky přes rezervační systém projektu, a to na webových stránkách https://www.csol.cz/projekty/legiovlak/.

Legiovlak je unikátní souprava 14 zrekonstruovaných vozů, představující věrnou repliku legionářského vlaku, v němž žili a bojovali příslušníci naší zahraniční armády v Rusku v letech 1918–1920, započala svou pouť již v roce 2015 a od té doby se snaží napomáhat k zachování kulturního dědictví utvářením hrdosti k vojenským a státoprávním tradicím. Muzeum představuje expozici, která připomíná nejen historickou úlohu československých legií na vzniku samostatného státu, ale nově také boj Čechů a Slováků po boku Spojenců ve 2. světové válce, stejně jako současnou úlohu Armády České republiky doma i v zahraničních operacích.

Více informací o Legiovlaku najdete ZDE.

Vlakové nádraží v Rožmitále p. Tř., Rožmitál pod Třemšínem

Doba trvání: 5,5 dní