V Rožmitále pod Třemšínem se budou konat oslavy tří významných výročí

Vstup na akci povolen se zvířaty

Akce je vhodná pro děti

Oslavy výročí V Rožmitále pod Třemšínem se budou konat ve dnech 11. a 12. září 2020 oslavy 790 let založení města Rožmitál pod Třemšínem, 140 let založení SDH Rožmitál pod Třemšínem a 20 let vzniku orchestru Rožmitálská Venkovanka.

Datum konání: 11. 9. 2020 - 12. 9. 2020 začátek od 18:00

Místo konání: Parkoviště u autobusového nádraží, Rožmitál pod Třemšínem

Typ akce: historické akce - hudba - ostatní

Organizátor: Město Rožmitál pod Třemšínem

Doba trvání: 1.2 dní

Oslavy výročí V pátek 11. září od 18 hodin se uskuteční ve velkém sále pro pozvané hosty slavnostní schůze s hudebním doprovodem a občerstvením. Hlavní část oslav se bude konat v sobotu 12. září na parkovišti u Podzámeckého rybníka, kam se začnou v poledne sjíždět hasičské sbory. Po jejich přivítání bude ve 12:30 zahájen průvod s historickými prapory a průjezd městem s hasičskými vozidly za doprovodu dechového orchestru Rožmitálská Venkovanka. Na 13. hodinu je plánováno pokládání věnců u pomníků padlých a ve 14 hodin proběhne slavnostní zahájení oslav v areálu parkoviště u Podzámeckého rybníka a dekorování praporů pamětními stuhami. Od 14:30 jsou na programu ukázky historické i současné hasičské techniky, které potrvají do pozdních odpoledních hodin. Po celé odpoledne bude hrát Rožmitálská Venkovanka a bude zajištěno občerstvení. V areálu bude také připravena výstava fotografií z historie města. Další program se bude konat večer v rožmitálském sportovně-rekreačním areálu, kde se mohou účastníci těšit ve 21 hodin na hasičskou světelnou, hudební a vodní fontánu na koupališti. Oslavy 140. výročí založení SDH Rožmitál pod Třemšínem se konají za finanční podpory Středočeského kraje a pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové.

Vytvořeno: 14. 7. 2020
Poslední aktualizace: 14. 7. 2020 10:58