Vydejte se 20. srpna rožmitálskou lokálkou do devadesátek

Kdy: 20. 8. 2022 9:00 - 17:00

Kde: -

Vydejte se 20. srpna rožmitálskou lokálkou do devadesátek

Město Rožmitál pod Třemšínem s Podbrdským muzeem a Spolkem Rakovnicko-protivínská dráha zvou na akci Rožmitálskou lokálkou do devadesátek. Bude se konat 20. srpna od 9 do 17 hodin.

Typ akce: ostatní (akce pro celou rodinu)
Akce je vhodná pro děti

Tradiční letní propojení oslav rožmitálské železnice a letní interaktivní výstavy v Podbrdském muzeu bude letos trochu netradiční. Pravidelnou vlakovou dopravu na trati Rožmitál p. Tř. - Březnice Středočeský kraj zrušil. Navzdory tomu Město Rožmitál p. Tř. letos zafinancovalo na této trati alespoň letní víkendové a sváteční spoje. Akce Rožmitálskou lokálkou do devadesátek se tedy koná jako připomínka tohoto vstřícného kroku radnice a hlavně dává šanci všem místním i přespolním navštívit zcela zdarma letní interaktivní „devadesátkovou“ výstavu Retrogaming v Podbrdském muzeu, kam se také přesunulo těžiště celé akce.
V rámci této akce se můžete těšit na rozšířený počet vlakových spojů zajišťovaných vlaky Českých drah, na nádraží bude výstava o historii a současnosti místní dráhy a k dispozici budou také upomínkové předměty a tipy na výlety na Rožmitálsku.
Podbrdské muzeum nabídne vstupné na výstavu „Retrogaming“ od 9 do 17 hodin zcela zdarma. Všichni tak budou mít možnost zavzpomínat, jak jsme žili a pařili v devadesátkách a seznámit se s počátky výpočetní techniky. Na nádvoří muzea bude zajištěno občerstvení a od 9 do 16 hodin tu budou znít hity v podání Robert Jíša Bandu. Doprava mezi vlakovým nádražím a Podbrdským muzeem bude zajištěna historickým autobusem Robur, který zapůjčila obec Chrást.
Ve vlacích platí tarif ČD a Pražské integrované dopravy.

-, -

Doba trvání: 8 hodin