Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby

Kdy: 1. 1. 2022 14:00 - 15:30

Kde: Kostel Bohutín

varhany (Starý Rožmitál)

Jako každý rok i letos se o Vánocích budete moci zaposlouchat do tónů České mše vánoční Jakuba Jana Ryby v jedinečném podání zpěváků a hudebníků z Rožmitálu a okolí

Typ akce: církevní (římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba, římskokatolická bohoslužba), hudba (duchovní hudba, duchovní hudba, duchovní hudba, duchovní hudba, historická hudba, historická hudba, historická hudba, historická hudba, koncert, koncert, koncert, koncert, ostatní (hudba), ostatní (hudba), ostatní (hudba), ostatní (hudba), zpěv, sbory, zpěv, sbory, zpěv, sbory, zpěv, sbory)

Přijměte pozvání na tradiční provedení
České mše vánoční „Hej, mistře“
Jakuba Jana Ryby

v podání zpěváků a hudebníků z Rožmitála
a okolí

24. prosince 2021
na Štědrý den ve 22.00 hodin v kostele Povýšení sv. Kříže ve Starém Rožmitále při mši svaté o vigilii slavnosti Narození Páně, která je každoročně obětována za Jakuba Jana Rybu a jeho rodinu.

Rybova Česká mše vánoční zde zaznívá jako doprovod půlnoční bohoslužby, k níž byla samotným Jakubem Janem Rybou zkomponována v roce 1796. Je prováděna na autentickém kůru starorožmitálského kostela, na původních varhanách, na něž autor jako zdejší regenschori hrával v létech 1788 - 1815.

varhany

bližší informace 606 811 500
26. prosince 2021
na svátek sv. Štěpána v 17.00 hodin v městském kostele sv. Jana Nepomuckého v Rožmitále beze mše svaté jako duchovní koncert se zpěvem koled na závěr

1. ledna 2022
na Nový rok při mši svaté o slavnosti Matky Boží Panny Marie ve 14.00 hodin v kostele sv. Maří Magdalény v Bohutíně

Ó, vy krásná nebesa, proč se dnes šlechtíte? Proč se dnes tak překrásně nad námi třpytíte? Betlém stojí jak v ohni, co to má znamenat? Jenom, bratře, tam vzhlédni, pojď se tam podívat.

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční, ad Gloria

Kostel Bohutín, , Bohutín

Římskokatolická farnost
Zdroj: Infocentrum Rožmitál pod Třemšínem
Datum vložení: 7. 12. 2021 0:00
Datum poslední aktualizace: 7. 12. 2021 14:14

Dne 9.10.2019 bylo zhotoviteli stavby Vranovice – kanalizace a vodovod předáno staveniště. Nyní dochází k vytyčování sítí, 4.11.2019 začne samotná realizace stavby. Občané budou realizační firmou předem kontaktování a obeznámeni s pracemi před jejich nemovitostí. Žádáme občany, aby parkovali na vlastních pozemcích a prosíme o shovívavost.

Harmonogram prací ze 4.3.2021

Nabídka šachet

Nabídka materiálu

Smlouva o připojení na kanalizaci